KATEGORİ MENÜSÜ

VİNÇ NEDİR?

Ağır cisimleri kaldırmakta kullanılan bir makinedir. Bu makinenin en önemli kısmı elle, ya da vitesle verilen bir güçle hareket eden bir çark çemberidir. Bu çember dönerek üzerine sarılı bir ipi ya da kabloyu harekete geçirir. Vinç, ağır cisimleri sadece kaldırmakta değil, aynı zamanda bir yerden alıp başka bir yere nakletmekte de kullanılır. Çark çemberine ilaveten vinçler çok zaman genel olarak sabittir. Bununla beraber, bir kulaklı tekerlek de bulunur. Rıhtım boylarında raylar üzerinde hareket eden yarı hareketli vinçler olduğu gibi, büyük kamyonlara monte edilmiş seyyar vinçler de mevcuttur. Gemilerin güvertelerindeki vinçler ise ufak baharlı makinelerle veya elektrikli motorlarla çalışır.

 

VİNÇ İHTİYACI ORTAYA ÇIKIŞI..

Bildiğiniz üzere insanoğlu gün geçtikte kendi işini kolaylaştırmak için teknolojiler üretmektedir. İnsanoğlunun en büyük devrimlerinden biri de hiç şüphesiz enerjinin makinelerde kullanımıdır. Bundan önce insanoğlu beden gücüyle bir şeyleri yapmaya gayret ediyordu. Bunları ilk basit makinelerle sağlamaya çalışmıştır insanoğlu. Basit makinelerle daha az güç harcayarak işten kazanç sağlamış, işini kolaylaştırmıştır. Tabii basit makinelerle ancak ufak çaplı, kendi gücünün yetebileceği işleri yapabilmiştir. Peki ya gücünün yetmeği, daha büyük ağırlıktaki eşyalar için ne yapacaktı?

 

İLK VİNCİN ORTAYA ÇIKIŞI

Bilinen ilk vinçlerin M.Ö 5. yy da olduğu bilinir. İlk vincin resmi Romalı bir mimar olan Vitruvius’un yazdığı bir kitapta görülmüştür. Bu vinç şu şekildeydi: Tepesinde bir makara bulunun ve halatlarla sabitlenen direkten oluşuyordu. Makaradan geçen başka bir halat ise kölelerin gücüyle çevrilen bir ayak değirmenine bağlıydı. Bu şekilde insan gücüyle çevrilen ayak değirmeni ile ağırlıklar kaldırılmaya çalışıyordu.

 

VİNÇÇİMİZ

Vinççimiz kiralık vinç, inşaat malzemelerinin tahmil, tahliye, montaj ve nakliyesi, hafif ve ağır tonajlı her nevi inşaat ve elektrik malzemesi ile endüstri ve ağır sanayi makinelerinin taşınması ve montajını gerçekleştirir. Kiralık vinç ve kamyonlu vinçler, hıyaplarımız müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek İçin. (Bizimle Taşıdınız Tüm Ürünler ) (KANCA ALTI SİGORTALIDIR)

E BÜLTEN ABONELİĞİ

Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun


Kaydol